Časté dotazy:


Zdá se ti, že máš hodně úloh v červené obálce? Pokud jsi úlohu ještě neřešil (nebo je za 0 bodů), tak se automaticky umístí do červené obálky. Mrkni na výsledky testů či testy na doma, jestli ti náhodou nechybí uložené výsledky.

Úlohy se v obálkách přesouvají jen tréninkem (tlačítko Spustit trénink), procvičování v obálkách nebo okruzích ti úlohu do jiné obálky nepřesune. ☺️ Každý trénink obsahuje mix úloh ze zelené, oranžové i červené obálky. Díky tomu se doučíš + ověříš, že zelené úlohy stále dáváš.

Před prvním tréninkem se podívejte na video, kde vám rychle vysvětlíme vše, co k procvičování potřebujete vědět:

 

Kdy a jak trénovat? Co potřebuji?

 
  • Aplikace To natrénuješ! je navržena a postavena pro desktopový počítač či notebook, případně tablet. Na telefonu nedosáhneš přesné simulace čtení ze záznamového archu a po cestě tramvají nespočítáš rovnici – proto si na trénink najdi čas v klidu doma u psacího stolu. Stačí 30 minut. 😉 Aby to byla opravdu přesná simulace, pusť si do sluchátek náš šum třídy (nastavení / ruch třídy).
  • Ke každému tréninku měj připravené čisté papíry A4, psací i rýsovací potřeby. Pokud tě bude čekat v rámci tréninku geometrie, tak si z aplikace budeš moci vytisknout (nebo překreslit) záznamový arch pro rýsování. Díky tomu se dokážeš připravit přesně na to, co tě u ostré zkoušky čeká.
  • Trénuj 2 hodiny týdně. Doporučujeme 4x 30 minut, případně si můžeš dát i delší časový blok (např. 2x 60 minut), pokud by ti to časově nevycházelo. Algoritmus, který ti úlohy skládá, i naše doporučení k rozvržení přípravy, vychází z výsledků vědeckých studií o efektivním učení a z podrobné analýzy výsledků tvých chyb – budeš tak trénovat mnohem efektivněji, než kdyby sis učení organizoval/a po vlastní ose.

Jak aplikace funguje? 
Aplikace za vás...

! Kontrola toho, co s sebou ke zkoušce:

 

Nutné s sebou pro vykonání zkoušky:

Nesmíte mít penál, doporučujeme průhledný obal.

 

Den před zkouškou deváťákům doporučujeme: 

  1. Nachystat si hromádku oblečení na ráno

  2. Zkontrolovat zabalený batoh

  3. Pozorně přečíst pozvánku (kdy a kde mám být)

  4. Naplánovat si ranní trasu

  5. Rozmyslet si snídani (objednat si u rodičů :-))

  6. Připomenout si, jak jsem dobrý / dobrá!

  7. Jít brzy spát

 

Hodně štěstí! Držíme Vám všechny palce! 🍀💛✨

Proč musím tisknout a neděláme test na PC?

Testy CERMAT jsou velice specifické a žáci na jejich formát a pravidla nejsou zvyklí. Spousta žáků při zkoušce nepohoří na nedostatku znalostí, ale na tom, že neumí pracovat s formátem záznamového archu (vyžaduje přesné křížkování, obtahování rýsování propiskou, zakázána jsou gumovací pera, bělítka atd – jejich použitím se může arch znehodnotit a žák má 0 bodů). Proto je nutné práci s archem trénovat, na což se mi důsledně soustředíme. 

Pokud by toto žák netrénoval, mohl by i přes veškerou snahu ztratit u ostré zkoušky klidně i všechny body. Bohužel jsme toto mnohokrát viděli u ostré zkoušky.

Tištěné testy = výrazné zvýšení vaší šance na úspěch u zkoušky.