Jak porovnat své výsledky s bodovou hranicí oborů na školách, kam se hlásím

Jak na to?

Projděte si políčko po políčku a potvrďte si, že jsou vám všechny naše rady z videa/psaného návodu jasné.

Vše jasné? Super, pro tento moment víte vše a s klidem si můžete vybrat Vaše vysněné školy.

 

Je něco nejasné? Podívejte se znovu na video a nebo nám napište na studenti@to-das.cz či zavolejte na 736 276 133. Moc rádi s čímkoliv pomůžeme.

(1) DŮLEŽITÉ INFO PŘED PODÁNÍM PŘIHLÁŠKY

 

Jestli ještě vybíráte ty pravé dvě SŠ, na které podat přihlášku, připomínáme 21 otázek pro výběr té správné školy, na které byste před podáním přihlášky měli znát odpovědi. 

 

Pokud jste tak ještě neučinili, vřele doporučujeme si před podáním přihlášky zjistit bodové hranice pro přijetí z minulého roku v naší databázi bodových hranic SŠ ve své osobní zóně. Zjistíte, jak na tom jste v porovnání se svými dosavadními výsledky přijímaček nanečisto a jak moc je třeba ještě zabrat. Přesný postup je popsán nahoře na této stránce. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak výsledky interpretovat, podívejte se na tuto tuto část videa z přednášky pro rodiče

Pokud info o bodové hranici náhodou v databázi nenajdete, je ještě čas se individuálně obrátit na školu s prosbou o tuto informaci. K tomu pro vás máme manuál, jak školu oslovit, aby vám požadované informace sdělila. Případně je možné zvolit i obdobný obor na jiné SŠ.

(2) PŘIHLÁŠKY NA SŠ 2023

Přihlášky na SŠ se podávají do středy 1. března 2023 včetně. Ohlídejte si včasné podání přihlášky, protože nedodržením lhůty se automaticky diskvalifikujete z 1. kola přijímacího řízení a na pozdě podané přihlášky není brán zřetel. Doporučujeme tedy nenechávat podání přihlášky na poslední chvíli

K vyplnění a podání přihlášky si stáhněte a využijte náš úkolníček k přihlášce, který vás v několika krocích celým procesem provede a ulehčí práci.

Další informace o přihlášce vysvětlujeme v přednášce pro rodiče v tomto videu.

(3) PŘÍPRAVA V POSLEDNÍCH TÝDNECH PŘED PŘIJÍMAČKAMI

 

Do ostré zkoušky zbývá posledních několik týdnů. Z mnohaleté praxe víme, že pro znatelné zlepšení je nyní nutné zabrat a řešit nanečisto každý týden minimálně 1 nový test z M + 1 nový test z ČJ.

  

Proto připomínáme, že ve své osobní zóně si můžete se slevou dokoupit další originální testová zadání včetně videorozborů k procvičování. Přehled o tom, která zadání již máte vyřešená, si můžete vést třeba přes naše testové bingo. Při vyřešení všech 21 testových zadání vyřešíte všechny typy úloh bez stresu, máte 100% strategii řešení testu + získáte bezkonkurenční náskok. 


K efektivní přípravě také doporučujeme využít naší obálkovou/šanonovou metodu. Veškeré info i videonávod, jak na to, najdete v našem článku

Neváhejte se na nás obracet s jakýmikoliv dotazy. Děkujeme za důvěru, je nám potěšením vaše děti připravovat. Těšíme na viděnou na víkendových kurzech i na živých vysíláních!

! Kontrola toho, co s sebou ke zkoušce:

 

Nutné s sebou pro vykonání zkoušky:

Nesmíte mít penál, doporučujeme průhledný obal.

 

Den před zkouškou deváťákům doporučujeme: 

  1. Nachystat si hromádku oblečení na ráno

  2. Zkontrolovat zabalený batoh

  3. Pozorně přečíst pozvánku (kdy a kde mám být)

  4. Naplánovat si ranní trasu

  5. Rozmyslet si snídani (objednat si u rodičů :-))

  6. Připomenout si, jak jsem dobrý / dobrá!

  7. Jít brzy spát

 

Hodně štěstí! Držíme Vám všechny palce! 🍀💛✨

Proč musím tisknout a neděláme test na PC?

Testy CERMAT jsou velice specifické a žáci na jejich formát a pravidla nejsou zvyklí. Spousta žáků při zkoušce nepohoří na nedostatku znalostí, ale na tom, že neumí pracovat s formátem záznamového archu (vyžaduje přesné křížkování, obtahování rýsování propiskou, zakázána jsou gumovací pera, bělítka atd – jejich použitím se může arch znehodnotit a žák má 0 bodů). Proto je nutné práci s archem trénovat, na což se mi důsledně soustředíme. 

Pokud by toto žák netrénoval, mohl by i přes veškerou snahu ztratit u ostré zkoušky klidně i všechny body. Bohužel jsme toto mnohokrát viděli u ostré zkoušky.

Tištěné testy = výrazné zvýšení vaší šance na úspěch u zkoušky.