Plán přípravy na posledních 26 dní do zkoušky

Vážení rodiče, milí deváťáci,

do ostré zkoušky zbývá přesně 26 dní. Obracíte se na nás s dotazy, jak tyto poslední dny nejlépe využít. Rádi proto posíláme tento návod, podle kterého si můžete cílovou rovinku naplánovat.

 

1) Nejúspěšnější metoda: projití všech typových úloh

Ověřená metoda s největším přínosem je vypracovávání testů a projití celého spektra typových úloh. V tomto testovém bingu (pdf) si vyznačte ty, které již máte vypracované. Nebojte, stíháte ještě projít všechny typové úlohy!

Zobrazit testové bingo

 

Chcete další testová zadání s podrobným řešením? Testy získáte přes personalizovanou přípravu (= testy+videorozbory na doma) v osobní zóně. V ní máte dopočítané, kolik testů ještě potřebujete do kompletního projití spektra typových úloh. 

Další výhody testů na doma (personalizované přípravy) z naší dílny:

  • Přesně odpovídají Cermat požadavkům
  • Nyní s 30% slevou
  • Testy i videorozbory máte k dispozici okamžitě po uhrazení
  • Pokaždé se jedná o testy, se kterými jste ještě nepracovali 

Testy na doma (personalizovanou přípravu) s 30% slevou dokoupíte zde.

 

2) Jak si přípravu časově naplánovat 

Vřele doporučujeme si přípravu poslední týdny před zkouškou rozplánovat do pevných časových bloků a každý den se přijímačkám (cca 25 min) věnovat. K tomu, co v blocích procvičovat, vám pomůže naše nůžková metoda.

Dělejte si jeden test za druhým a k testům vracejte – i při opakovaném řešení je pro Vás zadání přínosné!

 

3. Co s úlohami, které nezvládám? 

Pokud vám úloha dělá problém, označte si ji/vystřihněte si ji, projděte si správné řešení ve videorozboru, a pak se k úloze za dva tři dny vraťte. S každým opakováním s odstupem (2-3 dny) výrazně roste šance na správné vyřešení u zkoušky (bojujete proti tzv. křivce zapomenutí).Vše je podrobně vysvětleno v přednášce „Časté chyby a chytáky a jak se jim vyhnout”, záznam najdete zde.

 

4. Co už nedělat

Nejhorší je ztrácet čas tím, co v testech ani nebude či tím, co už dobře umíte. Zaměřte se na to, co vám dělá problémy. Neprocházejte učebnice a celé bloky učiva, na to už není čas, většinou náročnost a frázování úloh z jiných učebnic neodpovídá tomu, co bude u zkoušky. Pokud máte doučování, mělo by být cílené na to, co vám dělá problém (opět jeďte dle naší nůžkové metody).

 

5. Webinář pro všechny deváťáky (již tuto sobotu)

Tuto sobotu 19. 3. od 18:00 pro vás máme další vysílání, tentokrát o testové strategii a o zvládání stresu. Připojíte se přes tento odkaz.

 

Jsme v cílové rovince: dělejte si jeden test za druhým, pracujte s chybou a máte to v kapse! Vydržte, nepanikařte, umíte toho více, než si myslíte.

 

Jsme na vás pyšní! To dáme! 💛

 

Srdečně zdraví

 

Tým To dáš!

 

Testy na doma (personalizovanou přípravu) s 30% slevou dokoupíte zde.

 

! Kontrola toho, co s sebou ke zkoušce:

 

Nutné s sebou pro vykonání zkoušky:

Nesmíte mít penál, doporučujeme průhledný obal.

 

Den před zkouškou deváťákům doporučujeme: 

  1. Nachystat si hromádku oblečení na ráno

  2. Zkontrolovat zabalený batoh

  3. Pozorně přečíst pozvánku (kdy a kde mám být)

  4. Naplánovat si ranní trasu

  5. Rozmyslet si snídani (objednat si u rodičů :-))

  6. Připomenout si, jak jsem dobrý / dobrá!

  7. Jít brzy spát

 

Hodně štěstí! Držíme Vám všechny palce! 🍀💛✨

Proč musím tisknout a neděláme test na PC?

Testy CERMAT jsou velice specifické a žáci na jejich formát a pravidla nejsou zvyklí. Spousta žáků při zkoušce nepohoří na nedostatku znalostí, ale na tom, že neumí pracovat s formátem záznamového archu (vyžaduje přesné křížkování, obtahování rýsování propiskou, zakázána jsou gumovací pera, bělítka atd – jejich použitím se může arch znehodnotit a žák má 0 bodů). Proto je nutné práci s archem trénovat, na což se mi důsledně soustředíme. 

Pokud by toto žák netrénoval, mohl by i přes veškerou snahu ztratit u ostré zkoušky klidně i všechny body. Bohužel jsme toto mnohokrát viděli u ostré zkoušky.

Tištěné testy = výrazné zvýšení vaší šance na úspěch u zkoušky.