Další zdroje k přípravě To dáš! 2024

Letos nás čekají velké změny! Doporučujeme projít si text níže s důležitými informacemi k nové podobě přijímacího řízení.

(1) DŮLEŽITÉ INFO PŘED PODÁNÍM PŘIHLÁŠKY

Jestli ještě vybíráte ty pravé tři SŠ, na které podat přihlášku, připomínáme 21 otázek pro výběr té správné školy, na které byste před podáním přihlášky měli znát odpovědi. Chcete se o svých vybraných středních školách dozvědět více? Zkuste navštívit stránky České školní inspekce.


Pokud jste tak ještě neučinili, vřele doporučujeme si před podáním přihlášky zjistit bodové hranice pro přijetí z minulého roku v naší databázi bodových hranic SŠ ve své osobní zóně. Zjistíte, jak na tom jste v porovnání se svými dosavadními výsledky přijímaček nanečisto a jak moc je třeba ještě zabrat. Přesný postup je popsán nahoře na této stránce. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak výsledky interpretovat, podívejte se na tuto část videa z přednášky pro rodiče ze dne 17. 12. 2023.


Pokud info o bodové hranici náhodou v databázi nenajdete, je ještě čas se individuálně obrátit na školu s prosbou o tuto informaci. K tomu pro vás máme manuál, jak školu oslovit, aby vám požadované informace sdělila. Případně je možné zvolit i obdobný obor na jiné SŠ.

(2) PŘIHLÁŠKY NA SŠ 2023

Jistě jste zaznamenali, že letos se podávání přihlášek na SŠ mění: nově budete moci podávat až 3 přihlášky, a to dokonce plně elektronicky. Stěžejní bude seřadit školy podle priority. Pořadí škol v přihlášce po podání již nepůjde měnit a už se nestane, že budete přijati na více škol. Budete přijati právě na jednu školu (nebo v krajním případě na žádnou), na tu s nejvyšší prioritou, na kterou dle vašeho výsledku z přijímacího řízení dosáhnete.

Zajímá vás, jaký je algoritmus CERMATu pro přiřazování žáků na střední školy? Podívejte se na toto video, kde je vše vysvětleno.

Přihlášky na SŠ se podávají od čtvrtka 1. února do úterý 20. února 2024 včetně. Doporučujeme nenechávat podání přihlášky na poslední chvíli. Nejčerstvější informace o 3 možnostech podávání přihlášek vysvětlujeme v přednášce pro rodiče v tomto videu.
Abyste byli v obraze a věděli, jak to letos s přijímacím řízením bude, máme pro vás přehledné informace o všech změnách na této stránce, kterou pravidelně aktualizujeme.

Shrnující informace ohledně přijímacího řízení z pera MŠMT jsou ke stažení zde.

(3) DÁŠ TO? PRACOVNÍ LIST S ÚLOHAMI Z LOŇSKÝCH PŘIJÍMAČEK

Zkuste si vyřešit lehké a těžké úlohy z loňských ostrých přijímaček. Tady od nás máte zadání ke stažení. Správné výsledky i s videorozbory řešení si poté můžete zobrazit na této stránce a vše si zkontrolovat. Jak jste si vedli?

(4) PŘÍPRAVA V POSLEDNÍCH TÝDNECH PŘED PŘIJÍMAČKAMI

Do ostré zkoušky zbývá posledních několik týdnů. Z mnohaleté praxe víme, že pro znatelné zlepšení je nyní nutné zabrat a řešit nanečisto každý týden minimálně 1 nový test z M + 1 nový test z ČJ.

Proto připomínáme, že ve své osobní zóně si můžete se slevou dokoupit další originální testová zadání včetně videorozborů k procvičování. Přehled o tom, která zadání již máte vyřešená, si můžete vést třeba přes naše testové bingo. Při vyřešení všech 21 testových zadání vyřešíte všechny typy úloh bez stresu, máte 100% strategii řešení testu + získáte bezkonkurenční náskok.

K efektivní přípravě také doporučujeme využít naší obálkovou/šanonovou metodu. Veškeré info i videonávod, jak na to, najdete v našem článku.


Je něco nejasné? Napište nám na studenti@to-das.cz či zavolejte na 252 252 719. Moc rádi s čímkoliv pomůžeme.


Vše jasné? Super, pusťte do přípravy na vaši vysněnou školu!


Děkujeme za důvěru, je nám potěšením vaše děti připravovat. Těšíme na viděnou na víkendových kurzech i na živých vysíláních!

! Kontrola toho, co s sebou ke zkoušce:

 

Nutné s sebou pro vykonání zkoušky:

Nesmíte mít penál, doporučujeme průhledný obal.

 

Den před zkouškou deváťákům doporučujeme: 

  1. Nachystat si hromádku oblečení na ráno

  2. Zkontrolovat zabalený batoh

  3. Pozorně přečíst pozvánku (kdy a kde mám být)

  4. Naplánovat si ranní trasu

  5. Rozmyslet si snídani (objednat si u rodičů :-))

  6. Připomenout si, jak jsem dobrý / dobrá!

  7. Jít brzy spát

 

Hodně štěstí! Držíme Vám všechny palce! 🍀💛✨

Proč musím tisknout a neděláme test na PC?

Testy CERMAT jsou velice specifické a žáci na jejich formát a pravidla nejsou zvyklí. Spousta žáků při zkoušce nepohoří na nedostatku znalostí, ale na tom, že neumí pracovat s formátem záznamového archu (vyžaduje přesné křížkování, obtahování rýsování propiskou, zakázána jsou gumovací pera, bělítka atd – jejich použitím se může arch znehodnotit a žák má 0 bodů). Proto je nutné práci s archem trénovat, na což se mi důsledně soustředíme. 

Pokud by toto žák netrénoval, mohl by i přes veškerou snahu ztratit u ostré zkoušky klidně i všechny body. Bohužel jsme toto mnohokrát viděli u ostré zkoušky.

Tištěné testy = výrazné zvýšení vaší šance na úspěch u zkoušky.