Před prvním tréninkem se podívejte na video, kde vám rychle vysvětlíme vše, co k procvičování potřebujete vědět:

 

Kdy a jak trénovat? Co potřebujete?

 
  • Aplikace To natrénuješ! je navržena a postavena pro desktopový počítač či notebook, případně tablet. Na telefonu nedosáhnete přesné simulace čtení ze záznamového archu a po cestě tramvají nespočítáte rovnici – proto si na trénink najděte čas v klidu doma u psacího stolu. Stačí 30 minut. 😉 Aby to byla opravdu přesná simulace, pusťte si do sluchátek náš šum třídy (nastavení / ruch třídy).
  • Ke každému tréninku mějte připravené čisté papíry A4, psací i rýsovací potřeby. Pokud vás bude čekat v rámci tréninku geometrie, tak si z aplikace budete moci vytisknout (nebo překreslit) záznamový arch pro rýsování. Díky tomu se dokážete připravit přesně na to, co vás u ostré zkoušky čeká.
  • Trénujte 20-30 minut denně. Pravidelný trénink si můžete hlídat sbíráním jahod 🍓(za každý den nepřerušené přípravy získáte další jahodu 🍓 – jakmile ale vynecháte, získáte slimáka a o řadu jahod přijdete a začínáte od nuly 😱). Jakmile si vybudujete návyk na pravidelné procvičování (po prvních týdnech), Algoritmus, který vám úlohy skládá, i naše doporučení k rozvržení přípravy, vychází z výsledků vědeckých studií o efektivním učení a z podrobné analýzy výsledků vašich chyb. Budete tak trénovat mnohem efektivněji, než kdybyste si učení organizovali po vlastní ose.

Díky aplikaci To natrénuješ! vytěžíte z přípravy s To dáš! maximum

Jak aplikace funguje?

1. Analýza vašich chyb

Z víkendových přijímaček nanečisto víme, co umíte a kde máte rezervy. Rozdělíme úlohy do tematických oblastí, takže se můžete hned pustit do procvičování, aniž byste si učivo museli doma pracně organizovat či třídit.

2. Procvičovací plán na míru

Plán se zaměří na to, co právě teď potřebujete procvičit, abyste se co nejvíce bodově zlepšili. Náš učící algoritmus ví, které základní dovednosti musíte dobře zvládnout, abyste se vyhnuli zdlouhavému učení metodou pokus-omyl. Zároveň vám nedovolí ztrácet cenný čas neustálým opakováním toho, co vám jde.

3. Vysvětlení a doučení látky

Pokud něco nevíte, žádný problém – s tím se počítá! V aplikaci máte po vyřešení úlohy podrobný postup řešení i srozumitelný videorozbor daného příkladu. Ten si můžete ve vlastním tempu několikrát přehrát a opakovaně se k němu vrátit. Chybovat a poučit se tak můžete beze studu.

4. Motivace k dennímu tréninku

Nemáme rádi hurá akce a nárazové šprtání se do noci.
V aplikaci budete krátce, ale účinně, trénovat (téměř) denně a úspěšně sbírat jahody a budovat si „streak“ jako v Duolingu.

Každodenním krátkým procvičováním porazíme křivku zapomínání – jak to jednou do hlavy dostaneme, už to v ní udržíme!

5. Maximum pro zbavení se trémy a práce pod tlakem

Naše aplikace není žádná doučovací klikačka. Naopak stále ctíme filozofii nácviku na ostrou zkoušku, takže trénujete na cermatích úlohách, bojujete s časomírou a jako vždy nechybí ani šum třídy.

I v rámci procvičování simulujeme ostrou zkoušku, abyste zvládli tlak a získali jistotu.

6. Jasný přehled zlepšení

Výsledky svého snažení a zasloužený bodový růst máte stále na očích.

Vidíte, jakou látku máte procvičenou i jaké konkrétní jevy vás stále trápí.

7. Jasný přehled zlepšení

Každý den kousek po kousku (a zábavnou formou) zvyšujete a zabezpečujete svůj bodový zisk.
Nejvíc nás baví, když žáci pokořují bodové mety, o kterých by pár týdnů zpátky ani nesnili...

Tak šup, appka čeká!

! Kontrola toho, co s sebou ke zkoušce:

 

Nutné s sebou pro vykonání zkoušky:

Nesmíte mít penál, doporučujeme průhledný obal.

 

Den před zkouškou deváťákům doporučujeme: 

  1. Nachystat si hromádku oblečení na ráno

  2. Zkontrolovat zabalený batoh

  3. Pozorně přečíst pozvánku (kdy a kde mám být)

  4. Naplánovat si ranní trasu

  5. Rozmyslet si snídani (objednat si u rodičů :-))

  6. Připomenout si, jak jsem dobrý / dobrá!

  7. Jít brzy spát

 

Hodně štěstí! Držíme Vám všechny palce! 🍀💛✨

Proč musím tisknout a neděláme test na PC?

Testy CERMAT jsou velice specifické a žáci na jejich formát a pravidla nejsou zvyklí. Spousta žáků při zkoušce nepohoří na nedostatku znalostí, ale na tom, že neumí pracovat s formátem záznamového archu (vyžaduje přesné křížkování, obtahování rýsování propiskou, zakázána jsou gumovací pera, bělítka atd – jejich použitím se může arch znehodnotit a žák má 0 bodů). Proto je nutné práci s archem trénovat, na což se mi důsledně soustředíme. 

Pokud by toto žák netrénoval, mohl by i přes veškerou snahu ztratit u ostré zkoušky klidně i všechny body. Bohužel jsme toto mnohokrát viděli u ostré zkoušky.

Tištěné testy = výrazné zvýšení vaší šance na úspěch u zkoušky.